Zdjęcia portretowe w plenerze – gdzie je zrobić i jak się do nich przygotować?

Portret – nieodmiennie kojarzy nam się ze studiem, lampami błyskowymi i nieco zaciemnionym pomieszczeniem. A co, gdyby złamać schemat i zrobić zdjęcie portretowe w plenerze? Wyjść w miasto, porzucić konwenanse, zdobyć się na odrobinę więcej odwagi i puścić wodze fantazji? Sprawdź, jak najlepiej wykonać sesję portretową w plenerze, jak się do niej przygotować i na jaką lokalizację warto postawić stosując takie rozwiązanie?

meska sesja w plenerze 00002

Jak zrobić dobry portret w plenerze?

1. Wybierz odpowiednie miejsce. Plener to praktycznie nieograniczona liczba możliwości.. Możesz zdecydować się na scenerię miejską, w lesie, nad morzem, z wykorzystaniem elementów architektury lub przyrody, ogranicza Cię praktycznie wyłącznie wyobraźnia i charakter sesji, którą chcesz  zrealizować. Pamiętaj, żeby tło mimo wszystko było w miarę neutralne, bo najważniejszym elementem fotografii portretowej w plenerze pozostaje przecież model.

sesja biznesowa plenerowa warszawa 00001

Najlepsze miejsca na sesję portretową w plenerze

portret meski w plenerze wilczkiewicz 00006
sesja biznesowa kobieca

Jak ubrać się na portretową sesję w plenerze?

meska sesja w plenerze warszawa 00001

Jeśli chciałbyś skorzystać z profesjonalnych porad lub umówić się na sesję portretową w plenerze, zapraszam do kontaktu. Sprawdź, jakie rodzaje sesji portretowej oferuję. W przypadku każdej z nich realizację możemy przeprowadzić zarówno w studiu, jak i u Ciebie w domu, w zależności od potrzeb i możliwości.