Sesja wizerunkowa dla psychologa, coacha i psychoterapeuty

Autentyczność, wiarygodność i zaufanie – tych cech poszukujemy w osobach psychologa czy psychoterapeuty. Próbujemy odnaleźć je w ich podejściu do pacjenta, w rozmowie, ale także na zdjęciach udostępnianych choćby w Internecie. Komuś, kto wzbudza naszą sympatię od pierwszego wejrzenia zaufamy dużo chętniej niż wstrzemięźliwemu doktorowi o świdrującym spojrzeniu. Psychologia to relacje, a te budować równie trudno jak swój wiarygodny wizerunek…

Profesjonalne, pełne ciepła i pozytywnych wibracji fotografie pozwalają zbudować wizerunek praktykującym psychologom, pracującym zarówno w prywatnych gabinetach, jak i w szpitalach, szkołach czy centrach zdrowia psychicznego. W sesjach takich nie chodzi jednak wyłącznie o to, żeby zachęcić klientów do skorzystania z usług konkretnego specjalisty, ale o to, aby udowodnić poszukującemu wsparcia, że w towarzystwie osoby zerkającej na niego ze zdjęcia będzie czuł się bezpiecznie i spokojnie. Bo właśnie wsparcia i bezpieczeństwa poszukują najczęściej ci, którzy liczą na pomoc psychologa czy psychoterapeuty.

  • Sesje podobne jak dla praktykujących psychologów można zrealizować także dla innych grup zawodowych, które również mocno wpisują się w powyższy kanon. O kim konkretnie mowa?
  • Konsultantach i trenerach rozwoju osobistego;
  • Wykładowcach i prelegentach zawodowo zajmujących się psychologią, psychoterapią lub naukami pokrewnymi;
  • Autorach książek i publikacji piszących materiały naukowe lub popularnonaukowe;
  • Doradcach czy specjalistach HR zatrudnianych przez firmy jako psychologiczne wsparcie dla swoich pracowników;
  • Studentach i absolwentach psychologii rozpoczynających swoją zawodową przygodę z rynkiem pracy;
  • Pracownikach stowarzyszeń i organizacji non-profit zajmujących się zdrowiem psychicznym, wsparciem psychologicznym oraz edukacją w tej właśnie dziedzinie medycyny.

Psycholog, mentor czy trener personalny to dla wielu życiowy drogowskaz, wsparcie, na którym można podeprzeć się w trudnych momentach życia, swego rodzaju spadochron, który otwiera się zawsze wtedy, gdy najbardziej go potrzebujemy. To człowiek, któremu często ufamy bez reszty. A znacznie łatwiej zaufać komuś, kto samym zdjęciem budzi pozytywne skojarzenia, przed kim chcemy się otworzyć i komu pragniemy powierzyć swoje największe tajemnice i zmartwienia.

Jeśli jesteś psychologiem, terapeutą lub trenerem personalnym i chcesz wzbudzać zaufanie zdjęciami na swojej stronie internetowej czy w mediach społecznościowych, skontaktuj się ze mną. Wspólnie zrealizujemy sesję, z której będziesz dumny i która sprawi, że ludzie zobaczą w Tobie nie tylko profesjonalistę, ale także lekarza ludzkich dusz, chętnego nieść pomoc nawet najtrudniejszym przypadkom.

Co zrobić ze zdjęciami z profesjonalnej sesji wizerunkowej psychologa? 

Pamiętaj, że sesja ma przede wszystkim służyć budowaniu Twojego wizerunku, uwiarygadniać Cię w oczach pacjenta i wzmacniać Twoją markę osobistą. Dzięki profesjonalnym fotografiom wzbudzasz większe zaufanie, otwierasz się na ludzi i udowadniasz, że w Twoim własnym królestwie panuje ład i porządek. A dopiero tacy ludzie, którzy mają pełną kontrolę nad własnym życiem, zyskują mandat do tego, aby pomagać odzyskać tę kontrolę innym.

Fotografie z sesji wzmacniające Twój wizerunek możesz wykorzystać choćby do:

  • profesjonalnego zaprezentowania swojej osoby na stronie internetowej,
  • uatrakcyjnienia contentu w mediach społecznościowych,
  • zilustrowania publikacji, artykułów lub wywiadów w mediach branżowych,
  • zaprezentowania swojej osoby podczas konferencji, warsztatów czy webinariów,
  • plakatów, ulotek czy broszur,
  • reklam online mogących pomóc Ci w pozyskaniu nowych klientów

Jak wygląda sesja dla psychologa? 

W teorii znacząco nie różni się ona od innych sesji biznesowych, w praktyce jednak podczas jej realizacji należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mają kluczowe, wręcz kolosalne znaczenie. Pamiętać trzeba przede wszystkim o grupie, do której skierowany będzie przekaz – ciężko oczekiwać, że pacjenci szukający wsparcia odnajdą je u osoby, od której bije nadmierna pewność siebie, dominacja czy determinacja lub ekstrawagancja. Bezwzględnie podczas sesji dla psychologa lub psychoterapeuty trzeba umieć znaleźć odpowiedni balans i wydobyć ze zdjęć głębię, która będzie odnosiła się do najważniejszych wartości – bezpieczeństwa, zaufania, ale też wiarygodności i autentyczności.

Na czym więc należy skupić się realizując ten rodzaj sesji?

1. Przygotowanie

a. Określenie tego, gdzie i w jakim celu będą wykorzystywane zdjęcia. Determinuje to jaki wizerunek chcesz wykreować – bardziej przyjazny, empatyczny czy jednak profesjonalisty nastawionego na cel, który niekoniecznie sprawdzi się w sesji dla psychologa, ale dla trenera mentalnego jak najbardziej;

b. Wybór właściwej stylistyki i garderoby. Dobór odpowiednich ubrań jest kluczowy i musi pasować do Twojej marki osobistej. Celuj w stonowane i jednolite kolory, wystrzegaj się jaskrawych wzorów i kolorów oraz w przypadku kobiet zbyt odważnych kreacji.

2. Wybór odpowiedniej lokalizacji

a. Gabinet psychologa – taka sesja może podkreślić przyjazne i profesjonalne środowisko pracy. Należy pamiętać jednak, aby przestrzeń była dobrze oświetlona, czysta i starannie uporządkowana;

b. Plener – formuła, która świetnie sprawdza się w tego rodzaju sesjach. Zdjęcia na świeżym powietrzu mogą dodać naturalności i autentyczności, warto wybrać więc takie jak park, las czy ogród, które są spokojne i sprzyjają relaksacji;

c.  Nieoczywiste wnętrza, takie jak kawiarnia, biblioteka czy przestrzeń co-workingowa. Taka sceneria może dodać różnorodności sesji i pokazać Cię w bardzo odmiennych kontekstach.

3. Realizacja

a. Bądź autentyczny i szczery. Unikaj zbyt sztywnych póz, staraj się czuć jak najbardziej komfortowo, wtedy zdjęcia wyjdą najbardziej naturalnie;

b. Pracuj uśmiechem i mimiką twarzy, pokazując przy tym różne pozytywne emocje, takie jak serdeczny uśmiech, skoncentrowane spojrzenie czy wyraz empatii. To bardzo pomoże budować relacje z potencjalnymi klientami;

c.  Użyj rekwizytów stosownych do scenerii i myśli przewodniej sesji, takich jak książki, notatniki czy komputer, które choć nieoczywiste, są mocno związane z Twoją pracą.

4. Oświetlenie

a. Naturalne światło – świetne do wykorzystania, o ile oczywiście pozwalają na to warunki. W sesji dla psychologów to twarz gra pierwszoplanową rolę, koniecznie trzeba więc zadbać o jej równomierne oświetlenie, a także o unikanie ostrych cieni i agresywnego światła;

b. Profesjonalne oświetlenie – obowiązkowe podczas sesji realizowanej wewnątrz budynku. O takowe nie musisz się martwić, pozostaje ono na mojej głowie.

5. Postprodukcja i finalny wybór zdjęć

a. Preselekcję będziesz mógł przeprowadzić już podczas samej sesji, na poglądzie będziesz na bieżąco widział jak wyglądasz w obiektywie aparatu, która poza sprawdza się najlepiej, a jakiej powinieneś unikać;

b. Finalnie wybierasz zdjęcia, które poddaję retuszowi. Nie jest on zbyt inwazyjny, bo w Twojej sesji bardzo ważna jest autentyczność i naturalność, nadmierna ingerencja w zdjęcia nie jest więc wskazana;

c.  Odbierasz finalny produkt i wzmacniasz swój profesjonalny wizerunek budując lub umacniając własną markę osobistą.

Jeśli zainteresowała Cię moja oferta, zapraszam do kontaktu. Wspólnie przygotujemy plan Twojej idealnej sesji. 

Zobacz również: